Wnętrza w stylu eko

W miejskim zgiełku warto mieć miejsce, w którym panuje harmonia i umiar. Takie cechy posiada styl eko. Wykorzystując go do urządzenia mieszkania stworzy się własną oazę spokoju. Pomieszczenia będą sprzyjały relaksowi i emanowały domowym ciepłem. A jak uzyskać taki efekt?

Postaw na naturę

źródło: kobietawielepiej.pl

źródło: kobietawielepiej.pl

Ten styl łączy nowoczesność z klasyką, a także prostotę z naturalnymi barwami oraz materiałami. Naturalny efekt da zastosowanie drogich i współczesnych przedmiotów z tańszymi i tradycyjnymi. Można także wykorzystywać elementy, które oferuje nam sama natura. Stolik stworzony z pnia drzewa jest tego doskonałym przykładem. Zresztą drewniane rzeczy powinny stanowić podstawę wystroju. We wnętrzu dobrze, aby znalazły też kamienne i lniane elementy. Pomieszczenie zyska naturalny i harmonijnych charakter, jeśli zastosuje się w nim kolory ziemi takie jak beże, popiele, antracyty, ochry, zielenie, żółcie albo barwy nieba – ciemny szafir, błękit, przydymiona biel.

Eko ściany i podłoga

źródło: dom.wp.pl

źródło: dom.wp.pl

Ścianę w salonie albo u wezgłowia łóżka warto obłożyć szerokimi deskami, sklejką lub płytą meblową. Duże powierzchnie można również obłożyć łupkiem lub kwarcytem. Mocuje się je poziomo do ściany. W ten ładnie wyeksponuje się walory dekoracyjne tych elementów. Podłoga zyska swojskiego i przytulnego charakteru gdy znajdzie się na niej drewno o jasnej barwie na przykład dębowe bądź jesionowe.

Dobierz dodatki bliskie naturze

źródło: m.urzadzamy.pl

źródło: m.urzadzamy.pl

W wnętrzu wszystko musi ze sobą współgrać i do siebie pasować. Lepie więc nie przeładowywać go zbyt duża ilością dodatków. Unikać należy lakierowanych mebli o jaskrawych kolorach. Ekoskóra też nie jest zalecana w takim pomieszczeniu, bo to produkt ropopochodny, a więc zupełnie nie ekologiczny. Lepiej używać naturalnych i mało przetworzonych materiałów. Pasującymi tkaninami są te o naturalnych oraz ciepłych barwach. Można wybrać dywan z grubym włosiem czy futrzaną narzutę. Do stylu eko pasują drewniane meble modułowe. Powinny być proste i uzupełnione naturalnymi dodatkami. Siedziska kryte skórą bądź lnem czy komplety wykonane z rattanu albo wikliny będą najbardziej pasowały. We wnętrzu w stylu eko nie powinno zabraknąć roślin. Doniczki z kwiatami mogą znaleźć się zarówno w mieszkaniu, jak i balkonie albo tarasie. Miejscem odpowiednim na kwiaty będzie również wazon.