Śniadaniówki przyjazne dla środowiska

Zdrowy i pożywny posiłek można zabrać ze sobą wykorzystując ekologiczne śniadaniówki. Wykonanie ich z materiałów, które nie przepuszczają niechcianych zapachów i płynów a na dodatek są przyjazne dla środowiska przyjaznych dla środowiska sprawia, że są chętnie wybierane przez osoby żyjące zgodnie zasadami ekologii. A co można wybrać, aby przenosić kanapki i przekąski w stylu eko?

wrap-n-mat-reusable-sandwich-wrap-placemat keep leaf planetbox
Wrap-N-Mat Keep Leaf Planet Box

Kanapkę na wycieczkę czy do szkoły można zabrać w śniadaniówkę Wrap-N-Mat. Wykonana z wielorazowej tkaniny serwetka zapinana na rzep to doskonała alternatywa, dla plastikowych torebek. Świadaniówkę wyprodukowano zgodnie z zasadami Fair Labor, a kolory użyte do farbowania pochodzą z ekologicznych barwników. Dzięki temu można przechowywać w niej bezpiecznie wszystkie produkty.
Dobrym wyjściem będzie też zakup torebki śniadaniowej Keep Leaf. Wykonano ją z bawełny organicznej, a wodoszczelność zapewnia wewnętrzna warstwa z poliestru i zapięcie na rzep. Torebka nie zawiera ftalanów, ołowiu i bisfenolu A co zapobiega przenikaniu szkodliwych substancji do jedzenia.
Zdrowy posiłek w podróżny albo na wycieczce zapewni pojemnik Planet Box. W skład zestawu oferowanego przez producenta wchodzą pojemnik na jedzenie wykonany ze spożywczej stali nierdzewnej, mała i duża miska również stworzona z tego samego materiału, izolowana torba zrobiona z makulatury, a także ozdobne magnesy z ekologicznej gumy bez PCV. Zaletą zestawu jest również to, że można poddać go w całości ponownemu recyklingowi.