Pozbądź się komarów w sposób naturalny

Komary to jedne z najbardziej nielubianych owadów przez ludzi. Kąsając, potrafią popsuć każdy miły, letni wieczór na łonie natury. Choć na pólkach sklepowych nie brakuje chemicznych środków, które pozwalają zwalczyć i odstraszyć komary, warto wziąć pod uwagę także działanie domowych sposobów – tańszych, a zarazem bardziej naturalnych. Dzięki nim w prosty sposób można pokonać te uciążliwe owady.

olejek dary-natury-bodziszek-cuchnacy-ziele-eko-25g bonprix-bluzka-lniana-z-rekawami-3-4-909093 rapunzel-ocet-winny-bialy-bio-500g
ALVA Olejek z drzewa herbacianego Darny Natury Bodziszek BonPrix Bluzka lniana Rapunzel Ocet winny

Komary są wrażliwe na pewne zapachy, dlatego też niektóre chemiczne środki mają specyficzną woń. Jednak warto skorzystać z naturalnego „odstraszacza”, czyli z olejku eterycznego. Wystarczy posmarować nim ciało w miejscach, które nie są zakryte przez ubranie. Dodatkowo, w zależności od gustu, można samemu wybrać sobie zapach takiego produktu: na rynku istnieje bowiem wiele olejków: waniliowe, goździkowe, herbaciane czy np. bazyliowe. Jeśli my nie chcemy pachnieć tym specyfikiem wystarczy taki olejek umieścić w kominku zapachowym, w naszym otoczeniu. Uwalniany zapach szybko odstraszy komary.
Oprócz olejków, warto spróbować jeszcze bardziej naturalne „maści” do skóry: można ją natrzeć, np. czosnkiem albo octem. Oczywiście, należy pamiętać, że woń z tych produktów może być jednak trudna do zmycia.
Jeśli często spędzamy czas w ogrodzie, warto także skupić się na roślinach, które w nim zasadzamy. Chodzi o to, że komary są wyczulone także na woń uwalnianą z niektórych ziół, a są nimi np.: bazylia czy bodziszek.
Większość osób wie także, że nie warto zakładać jaskrawych oraz ciemnych ubrań, które przyciągają owady. Dobrze jest natomiast nałożyć na siebie lniane, przewiewne ubrania w kolorach jasnych, które dodatkowo będą zakrywać narażone na ukąszenia miejsca. Len jest materiałem, który nawet w upalne lato, pozwoli na swobodny przepływ powietrza.

Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje nagłej pomocy w związku z ukąszeniem komara, może zastosować także preparaty na ukąszenia komarów, np. dzięki porównywarce cen Okazje.info.