Mycie zebów też może być ekologiczne

 Aby cieszyć się czystymi i pięknymi zębami nie trzeba używać wyłącznie szczoteczek produkowanych w Chinach czy Tajwanie. Prezentowany zestaw udowodni, że nawet w tej kwestii można być eko. Oto czym można zastąpić typowe szczoteczki do zębów.

vital pol_pm_Miswak-MALY-patyczek-do-czyszczenia-zebow-Sewak-Miswaak--609_3 ecobamboo-bio-bambusowa-szczoteczka-do-zebow-wlosie-srednio-miekke
Szczoteczka z surowców wtórnych Miswak Ecobamboo

Na Bliskim Wschodzie od wieków stosowano gałązki Miswak. Mają one działanie wybielające, kojące, bakteriobójcze, mineralizujące i przeciwpróchnicze oraz chronią przed powstawaniem osadu. Jeśli zużyty koniec gałązki będzie odcinany zapewni się jej sterylność, której nie da się uzyskać stosując zwykłą szczoteczkę do zębów. Aby skorzystać z jej dobrodziejstw wystarczy obrać ze skórki końcówkę na około 1 cm nożykiem. Potem przygotowaną część namoczyć w w wodzie. Gdy włókna rozmiękną i nieco się je rozgryzie powstanie pędzelek. Następnie myje się nim zęby i masuje dziąsła. Potem odcina się zużyty kawałek.

Na rynku dostępne są też Ecobamboo – szczoteczki z uchwytem z bambusa i nylonowo-bambusowymi włóknami czyszczącymi. Dodatkowo przyrząd do mycia zębów zapakowany jest w szary karton z nadrukiem. Brak plastikowych okienek i kleju sprzyja jego biodegradacji.

Dobrym ekologicznym wyborem będzie zakup szczoteczki do zębów wykonanej z surowców wtórnych. Stworzone na przykład z pojemników po jogurcie czy ketchupie przedmioty Vitacare Eco-Frendly są bezpieczne i w pełni spełniają swoją funkcję.