Kosmetyki też mogą być eko

Półki sklepów kosmetycznych uginają się pod ciężarem produktów oznaczonych jako „eko”, „bio” lub „natural”. Te nazwy przyciągają wiele konsumentów, jednak jak jest naprawdę? Większość prawdziwych ekologicznych kosmetyków ma dobre składniki, które nie szkodzą skórze w żaden sposób, a zawierają w sobie mnóstwo dobroczynnych substancji, które poprawiają wygląd cery.

earth-friendly-baby-naturalne-mydelko-lawendowe eko-mama-olejek-lawendowy-7ml urtekram-pasta-do-zebow-dla-dzieci-eko-75-ml
Earth Friendly Baby Naturalne mydełko EKO Mama Olejek lawendowy Urtekram Pasta do zębów

Jakie można spotkać ekologiczne kosmetyki? Najczęściej używane są ekologiczne kremy do twarzy oraz mydła, które nie zawierają w sobie parabenów.
Ciekawym rozwiązaniem są także niewielkich rozmiarów olejki, które używa się rozcieńczając je z innymi, zwykłymi olejami lub wodą. Dodać je można także do kąpieli, co sprawi, że skóra będzie gładsza oraz wspomoże układ oddechowym poprzez unoszący się lekki zapach.
Warto zwrócić uwagę także na pasty do zębów, balsamy czy kremy do stóp i dłoni. Tak naprawdę oferta ekokosmetyków jest naprawdę szeroka, jednak najważniejsze podczas ich zakupu jest spoglądanie na etykiety – te naprawdę naturalne nie zawierają alkoholu, parabenów i fenoksyetanolu.