Jedz bio!

Produkty oznaczone symbolem bio są to po prostu produkty ekologiczne, które posiadają stosowny certyfikat. Oznacza to, że do ich produkcji stosuje się wyłącznie naturalne metody, dzięki czemu są znacznie zdrowsze i smakują naprawdę wybornie. Niestety tego rodzaju żywność jest nieco droższa od tej, która dostępna jest w zwykłych sklepach. Jednak dzięki sklepom internetowym żywność bio można nabyć w atrakcyjnych cenach. Oto kilka produktów, które warto spożywać jak najczęściej.

Allos Pieczywo Chrupkie Amarantusowe BIO 250g Bio Planet Soczewica Zielona BIO 400g – znajdziesz ją na Okazje.info BIO BABALSCY Pszenica na kutię BIO 400g

Zamiast zwykłego chleba warto wybrać pieczywo chrupkie amarantusowe BIO firmy Allos w opakowaniu 250g. Smakuje ono doskonale zarówno jako baza pod kanapki, jak i jako przekąska. W jego składzie znajduje się pełnoziarnista mąka żytnia i amarantusowa, a także sól morska, kminek i kolendra. Na obiad warto przygotować soczewicę zieloną BIO firmy Bio Planet, którą można nabyć w opakowaniu 400g. Wyróżnia się ona niezwykle delikatnym smakiem, a w kuchni może być wykorzystywane na różne sposoby – do zup, dań jednogarnkowych, pasztecików, pierogów, czy gulaszu. W czasie Wigilii na pewno przyda się natomiast pszenica na kutię BIO firmy BIO Babalscy w opakowaniu 400g. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, który dostępny sezonowo.

Jak widać asortyment żywności bio jest naprawdę duży, dlatego każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Jednak wybierając tego rodzaju produkty trzeba zwracać szczególną uwagę na ich oznaczenie, aby mieć pewność, że kupujemy żywność, która jest w 100% ekologiczna. Choć kosztuje ona nieco więcej niż zwykła, to jest tego warta, ponieważ ma mnóstwo walorów zdrowotnych i smakowych.