Ekologiczny przybornik

Ekologia to nie tylko oszczędzanie wody czy recykling – jest to po prostu styl życia. Z tego powodu powinna ona być obecna w każdej dziedzinie, nawet w.. piśmiennictwie. Obecnie wiele producentów oferuje ekologiczne akcesoria biurowe. Cały zestaw mogą tworzyć np. długopis bądź ołówek, linijka, pudełko czy zeszyt.

esselte-pudlo-do-archiwizacji-eko-n2394
Poliframe Drewniany długopis RoyalDesign Linijka Esselte Pudło do archiwizacji Royal Desin (Pozorski Trade) Zeszyt filcowy z długopisem

Nie ma nic dziwnego w drewnianym ołówku, jednak długopisy tworzone z ekologicznego, certyfikowanego drewna są już pewną nowością na rynku. Niestety, wkład nadal jest plastikowy, jednak całość „otulona” jest drewnianą otoczką. Oprócz ekologicznej produkcji, warto przyznać, że modele te są niezwykle efektowne i po prostu prezentują się atrakcyjnie. Mówiąc o artykułach biurowych nie sposób nie wspomnieć o zeszytach czy bloku. Aby były one w pełni stworzone w zgodzie ze środowiskiem, warto wybrać z szerokiej oferty producentów modele z okładkami filcowymi. Filc jest materiałem uważanym ze ekologiczny, ponieważ proces jego powstania wykorzystuje naturalne cechy włókien roślinnych oraz zwierzęcych. Do zestawu warto dołączyć także kartonowe pudełka na papiery, które powinny zastąpić segregatory. Ponadto, warto zwrócić uwagę także na przybory biurowe, które pomagają nam odmierzać pewne wartości, a mogą być nimi m.in.: drewniana ekierka, linijka czy kątomierz. Warto zastąpić nimi wszystkie plastikowe akcesoria, które zazwyczaj są plastikowane.