Ekologiczne zabawki

Moda na ekologiczne zabawki zagościła już u nas na dobre i nie ma się czemu dziwić. Są to produkty, które można bez obaw kupić nawet najmłodszemu dziecku. W przeciwieństwie do tandetnych, tanich zabawek „made in China” posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Oto kilka produktów, dzięki którym dzieci mogą się bezpiecznie bawić i rozwijać swoje umiejętności.

Plan Toys Ekologiczny domek drewniany Plan Toys Drewniana perkusja Brik Klocki konstrukcyjne

W pokoju dziewczynki nie może zabraknąć ekologicznego drewnianego domku dla lalek Plan Toys PLTO-6229. Można do zmontować samodzielnie i umeblować w dowolny sposób. Co ciekawe, ściany tego domku można malować, więc dziecko z pewnością szybko się nim nie znudzi. Do wyboru są trzy wersje domku, a każdy z nich pozwala rozwijać zdolności organizacyjne iw wyobraźnię. Kolejną zabawkę, którą można bez obaw kupić dziecku jest drewniana perkusja Plan Toys 6410. Składa się ona z dwóch bębenków, talerza oraz guiro, a także dwóch pałeczek, więc dziecko może naprawdę świetnie się bawić. Oczywiście w pokoju dziecięcym muszą się również znaleźć klocki konstrukcyjne Brik 100 sztuk. Są one bezpieczne dla dziecka, ponieważ nie zawierają syntetycznych środków chemicznych. Pozwalają na doskonalenie motoryki i zapewniają godziny twórczej zabawy.

Nietrudno zauważyć, że ekologiczne zabawki są dla dzieci najlepsze, ponieważ im nie szkodzą. Ponadto drewno, z którego są wykonane jest naprawdę wysokiej jakości, dzięki czemu zabawki nie psują się i z pewnością posłużą niejednemu dziecku. Warto kupować wyłącznie ekologiczne zabawki, by mieć pewność, że nasza pociecha ni ma styczności z niebezpiecznymi substancjami.