Ekologiczne pakowanie prezentów

Kto z nas nie lubi sprawiać przyjemności drugiej, bliskiej nam osobie? Chyba każdy. By komuś podarować coś naprawdę „od serca” warto samemu stworzyć prezent. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach, by to zrobić i nie uważa się za artystyczną duszę, może spróbować chociaż samemu przygotować opakowanie do prezentu. Pozwoli to nie tylko na sprawienie radości drugiej osobie, a także na przestrzeganie zasad prawdziwej eko-osoby.

clairefontaine-blok-fifty-fifty-21x29-7 project-prezent-stempel-drewniany-akrylowy-chwile-warte-wspomnien papier-pakowy-b1-70x100cm-szary
Clairefontaine Blok Melior Filc kolorowy PROJECT PREZENT Stempel drewniany Papier pakowny szary

Jednym z pomysłów takiego „eko-pakowania” może być użycie po prostu szarego papieru. Papier ten wraca do łask wielu osób – używany on jest także jaki materiał dekoracyjny w wielu restauracjach. Wystarczy zawinąć w niego podarek i np. obwiązać sznurkiem. Jest to jednak rozwiązanie dobre raczej do zapakowania produktów o regularnych kształtach. Jeśli coś posiada bardziej obły zarys, warto użyć do zapakowania filcu. Materiał ten można zakupić w wielkich płatach. Można go także bez problemu obciąć nożyczkami, co pozwala na uzyskanie kształtu, takiego, jaki sobie wymarzymy. Z filcu można także stworzyć ciekawe ozdoby, np. kwiatek czy broszkę. Ciekawym pomysłem jest także zamówienie specjalnego stempla drewnianego, którym można oflagować całe opakowanie prezentu. Napis może zostać stworzony na zamówienie, a sam stempel później warto dołączyć do prezentu jako dodatkowy, mały podarek. Jeśli ktoś chce naprawdę sprawić przyjemność drugiej osobie może także stworzyć własnoręczną kartkę urodzinową bądź imieninową z bloku rysunkowego. To z pewnością ucieszy nie tylko dzieci, bowiem każdy podarek zrobiony przy użyciu własnych rąk cieszy podwójnie.