Ekologiczne materiały

Moda na ekologię wkroczyła już do każdej dziedziny naszego życia. Oprócz urządzeń, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy, a przede wszystkim nie pozwalają na zatruwanie środowiska, warto zwrócić uwagę także na materiały, które produkowane są ekologicznie. Ubrania z biobawełny, lnu czy wełny uważane są za ekologiczne, ale należy jednak pamiętać, by były one produkowane bez trujących chemikaliów. Można to sprawdzić na ich metkach.

greenpoint-lniana-dopasowana-spodnica stefanel-eco-cotton-t-shirt-70393- babybjorn-nosideko-turystyczne-miracle-bio-bawelna-a038425 rossella-carrara-mitenki-welniane-3346409-
Greenpoint Lniana spódnica Stefanel T-shirt z biobawełny

BABYBJÖRN Nosidełko z biobawełną

Rosella Rękawiczki wełniane

Lniane produkty cieszą się ogromną popularnością wśród fanów ekologii, szczególnie latem. Jest to materiał przewiewny i wygodny, jednak należy pamiętać o tym, że gniecie się dość szybko. Lniane ubrania polecane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Kolejnym materiałem uważanym za ekologiczny jest biobawełna. Ubrania z jej użyciem są coraz popularniejsza – nawet w tzw. popularnych „sieciówkach”. Do produkcji biobawełny nie stosuje toksycznych oraz trwałych pestycydów, co czyni ją niezwykle popularną wśród zwolenników ekologii. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty dla dzieci, np. nosidełka z biobawełną, ponieważ materiał ten jest także uważany za bardzo przewiewny. Warto także w tym miejscu wspomnieć o wełnie. By była ona naturalna, ważne jest to by przed jej produkcją owce nie miały kontaktu z insektycydami. Choć są one wpłukiwane z wełny, trują środowisko, ponieważ trafiają z reguły do wód gruntowych. Produkty wełniane to m.in. rękawiczki czy szaliki, które doskonale trzymają ciepło.