Eko zabawki

Ekologia widoczna jest już w prawie każdej dziedzinie życia, więc zabawki oznakowane jako „eko” już nie powinny nas dziwić. Czym jednak różnią się one od tych tradycyjnych? Przede wszystkim zabawki ekologiczne zazwyczaj są drewniane, a co za tym idzie bardziej odporne na różnego rodzaju uderzenia, wgniecenia, zadrapania czy inne ślady codziennego użytkowania. Ponadto ich zaletą jest to, że wspaniale nadają się zarówno dla niemowlaków, jak i tych nieco starszych dzieci.

trzymyszy-bialy-samochod-do-pomalowania-bez-naklejek- brimarex-drewniane-puzzle-doktor-dosia-1567123 russell-zrob-to-sam-drewniane-pojazdy-lokomotywa-i-walec-eco-craft-2496
Trzymyszy Biały samochód BRIMAREX Drewniane Puzzle Russell Zrób to sam Pojazdy

Dlaczego warto skusić się na kupienie takiej zabawki? Przede wszystkim z powodu bezpieczeństwa – pozwalają one dbać o zdrowie dzieci. Jeśli chodzi o konkretne pomysły ciekawą eko-zabawką są tekturowe akcesoria. Domki czy samochody, które swoimi rozmiarami powodują, że dziecko może bez ograniczeń wejść do nich.
Wśród drewnianych zabawek mnóstwo z nich jest oznakowanych jako edukacyjne. Dzięki temu dziecko poprzez rozrywkę może uczyć się poznawać litery czy cyfry już od najmłodszych lat.
Świetnym pomysłem jest także zakupienie zabawki, typu: „Zrób to sam”. Pozwoli to na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka oraz wspomoże jego pomysłowość.