Eko słuchanie

Ekologiczni melomani, lubiący słuchać muzyki w niemal każdym miejscu powinni przyjrzeć się trzem proponowanym przez naszą redakcję urządzeniom. Wszystkie łączą innowacyjne rozwiązania technologiczne z ciekawym designem oraz konstrukcją.

Klausa Rosburga ze studia Sonic Design wymyślił Blister Radio. Jego obudowa wykonana została z całkowicie biodegradowalnego materiału zwanego PLA, który uzyskuje się na przykład z kukurydzy czy trzciny cukrowej. Natomiast zasilane jest przy pomocy ogniw słonecznych umieszczonych na na tylnym panelu radia. Zadbano również o to, aby proces produkcji tego urządzenia był przyjazny dla środowiska.

Warto zwrócić uwagę na odtwarzacz multimedialny MP4 Shiro Corporation zasilany energią słoneczną lub tradycyjnie. Po naładowaniu Shiro SQ-S można słuchać muzyki aż przez 38 godzin. Proces ładowania w słoneczny dzień trwa 4 godziny. Poza tą możliwością odtwarzacz posiada wszystkie standardowe parametry.

Z kolei Spin Eco Media Player ładuje się przy pomocy korbki. Minuta kręcenia pozawala słuchać muzyki przez godzinę. Dodatkowo może posłużyć jako ładowarka do telefonu lub latarka. Odtwarzacz uda się również naładować poprzez USB.

blister shiro media
Blister Radio Shiro SQ-S Spin Eco Media Player