Dla ekomamy

Mamy dbające o środowisko i ceniące naturalne produkty powinny przyjrzeć się kilku przydatnym akcesoriom. Dzięki nim zwiększy się komfort dziecka i jednocześnie nie wpłynie negatywnie na otoczenie. Do tego ułatwią codzienne czynności pielęgnacyjne, a także budowanie relacji z maluchem.

bykay-chusty-elastyczne mam-laktator-reczny-9001616207006 pod kushies-zestaw-pieluszek-wielorazowego-uzytku-ul2002n
Chusta Laktator Poduszka do karmienia piersią Pieluszki

Chustę docenią nie tylko kobiety. Noszenie w niej dziecka sprawia, że rodzice zapewniają mu stałą bliskość. Do tego jest bardzo wygodna. Ręce pozostają wolne, a także eliminuje problem wózka, który zazwyczaj jest nieporęczny i trudno nim manewrować. Poza tym chusta nie zajmuje dużo miejsca, jest tańsza oraz łatwiej ją czyścić.

Karmiącym mamą przyda się laktator i poduszka do karmienia. Bardzo uproszczają proces karmienia oraz zapewnią wygodę. Specjalna poduszka dba też o kręgosłup kobiety. Skutecznie bowiem go odciąża.

Pieluchy wielokrotnego użytku także powróciły, ale w nieco innej odsłonie. Obecnie wykonuje się je z bawełny, tanin z bambusa ,mikrofibry czy konopi. Oprócz tego, że są chłonne to na dodatek przeciwdziałają rozwijaniu się bakterii lub alergii. Do ich prania można wykorzystać kule piorące albo ekologiczne proszki i płyny.